خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی

خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی

خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی چه نکاتی اهمیت دارد؟وقتی از مبلمان فضای باز حرف می زنیم اولین موردی که به ذهن خطور می کند میز و صندلی باغی است. درحالیکه دامنه مبلمان فضای باز فراتر از این است و طیف متنوعی از مبل راحتی، تخت استخری و تاب آویزها را شامل می شود. همچنین سایر تجهیزاتی که برای مهمانی و پذیرایی در بالکن، حیاط یا روف گاردن منزل لازم است مانند سایه بان، باربیکیو، سرمایش و گرمایش در این دسته قرار میگیرد. اما وقتی به مبلمان فضای باز بعنوان زیرشاخه ای از صنعت مبلمان بنگریم میز و صندلی باغی محصول اصلی این صنعت است.

شاخص های خرید میز و صندلی باغی 

برای خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی طبعاً اصلی ترین شاخص تصمیم گیری، قیمت میز و صندلی باغی است که با کیفیت آن نسبت مستقیم دارد. از شاخص های کلیدی کیفیت در مبلمان فضای باز، کارکرد، دوام و زیبایی است که اولویت بندی آنها بسته به نیازهای مختلف تفاوت دارد. منظور از شاخص کارکرد، راحتی در استفاده از میز و صندلی می باشد که علاوه بر نشیمن مناسب، شامل وزن سبک و جابجایی آسان هم می شود. شاخص دوام در انتخاب مبلمان فضای باز بسیار حائز اهمیت است چون بزرگترین چالشی که این محصول با آن مواجه می باشد مقاومت در برابر عوارض محیطی فضای باز نظیر نور آفتاب، رطوبت و گرد و خاک است.

متریال استفاده شده در میز و صندلی باغی در شاخص های کیفی تأثیر مستقیم دارد. مثلا فلز آلومینیوم در مقایسه با آلیاژهای آهن و چدن، بمراتب وزن کمتری دارد و با دوام تر است اما قیمت محصول را افزایش می دهد. یا بافت راتان مصنوعی با کیفیت، زیبایی منحصر به فرد و دوام بالایی در برابر آفتاب و رطوبت دارد در حالیکه مبلمان پلاستیکی پس از مدتی دچار پوسیدگی می شود. در عوض قیمت میز و صندلی پلاستیکی کسری از قیمت میز و صندلی بافت راتان می باشد و از این حیث در بخش خدمات (کافی شاپ ها و رستوران ها) محبوبیت بیشتری دارد. بنابراین اصلی ترین شاخص در خرید میز و صندلی باغی در نظر گرفتن کاربرد مبلمان و ایجاد تعادل بین هزینه و کیفیت می باشد.

انواع میز و صندلی باغی  

در خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی اولین تصمیمی که باید بگیرید این است که مبلمان حصیری ترجیح می دهید یا فلزی. طرح حصیری ظاهری زیبا و صمیمی دارد و حس هماهنگی با طبیعت را القا می کند. در عوض مبلمان فلزی مقاوم تر است و استهلاک کمتری دارد. سطح کیفی در هر دو دسته کاملاً به مواد اولیه و فرآیند تولید بستگی دارد که نقش تعیین کننده ای در قیمت میز و صندلی باغی ایفا می کند.

مبلمان فضای باز حصیری

مبلمان باغی و ویلایی حصیری، اساساً از راتان ساخته می شده که دربورنووی با استفاده از دستگاه اکسترودر با مواد اولیه درجه یک(پلی اتیلن) توسط مجرب ترین تیم  ساخته می شود. این مدل مبلمان فضای باز در بین طرفداران  سبک ساحلی و همچنین روف گاردن بسیار محبوب است. در سالهای اخیر برای پاسخ به نیاز بازار های جهانی از راتان مصنوعی بهره گرفته شده است که نام تخصصی آن رشته پلی اتیلن گرمادیده شناخته می شود. الیاف راتان مصنوعی ماده ای پلیمری و با کیفیت است که ضمن انعطاف پذیری، مقاومت بالایی در برابر فشار دارد و در برابر رطوبت و آفتاب با دوام است.

میزان دوام، سبکی و زیبایی مبلمان حصیری باغی و ویلایی نسبت مستقیم با کیفیت بافت راتان آن دارد. میز و صندلی حصیری دارای یک اسکلت فلزی است که در بهترین حالت از آلومینیوم خالص تولید می شود که توسط گوره های رنگ، رنگ آمیزی می شود.. سپس الیاف راتان با دست زنان هنرمند ایرانی  به دور اسکلت پیچیده و بافته می شود. از آنجا که مدت زیادی از بومی سازی تولید راتان مصنوعی در ایران نمی گذرد، کیفیت این ماده اولیه با نمونه های خارجی در بورنووی فاصله زیادی ندارد.. در این راستا ارزان تر میز و صندلی باغی، محصولاتی از پلاستیک با روش قالب ریزی تولید می شود که طرح حصیری دارد. این مبلمان پلاستیکی را می توان با کسری از قیمت مبلمان باغی بافت راتان تهیه کرد اما چون فاقد اسکلت فلزی است و به مرور پوسیده می شود دوام چندانی ندارد.

تفاوت صنعت مبلمان داخلی و فضای باز

نکته مهمی که خریداران برای خرید صندلی و مبلمان باغی و ویلایی باید در نظر بگیرند تفاوت و فاصله زیادی که بین صنعت مبلمان داخلی (منزل/اداری) و صنعت مبلمان فضای باز وجود دارد. دو دهه اخیر پیشرفت چشمگیری در توسعه و تنوع در چشم انداز صنعت مبلمان داخلی صورت گرفته است که میزبان صد ها بنگاه بزرگ و کوچک و هزاران واحد تولیدی است. اما صنعت مبلمان فضای باز حوزه ای نوظهور است و با توجه به محدودیت واردات و تعداد انگشت شمار فعالین این حوزه، دامنه انتخاب مشتریان برای خرید میز و صندلی باغی بمراتب محدود تر از مبلمان منزل و اداری است.

بورنووی  با تشخیص خلأ موجود در حوزه مبلمان فضای باز، تلاش دارد با توسعه حجم تولید و بکار گیری بهترین مواد اولیه، مجموعه ای متنوع از با کیفیت ترین میز و صندلی باغی را در دسترس مصرف کنندگان داخلی قرار دهد. امیدواریم با پیشرفت تکنولوژی و افزایش توان تولید بتوانیم خرید مبلمان فضای باز را با قیمتی مناسب و کیفیت مطلوب برای افراد بیشتری ممکن سازیم و با ترویج فرهنگ استفاده از فضای باز منزل گامی در جهت ارتقای کیفیت زندگی هموطنانمان برداریم.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت و همچنین شعب و نمایندگی های به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *